úterý 24. května 2016

Jak bosý k botám přišel - barefoot od Lucky

Tak hezky od začátku. Jsem jedna z těch, kteří snad odjakživa rádi chodili bosky po zahradě. Boty jsem zula ráda nejen tam, ale třeba i na chatě, dovolené a vlastně i bačkory na doma zrovna nejsou nic pro mě :-D Každopádně se mi nevyhnula ani éra lodiček, balerínek a vysokých sandálků. Milovala jsem elegantní boty a miluji je vlastně dodnes. S příchodem kočárku a po nějaké době i šátku musely jít lodičky samozřejmě pryč. Ale co teď? Tenisky byly fajn, ale chyběl mi ten elegantní a hlavně pohodlný (!) kousek, a to se moc neslučovalo. Proto dál vedly nepohodlné, ale na pohled krásné balerínky. Páskové boty to byl pro mě vždycky trest, mám široké nohy, takže pásky mě vždycky tlačily, v horším případě moje nohy vypadaly jako přeškrcený špekáček :-D  Takže zbyly už jen žabky...opět nic extra krásného a nápaditého.


Čas letěl a já vždycky objevila nějaký pohodlný kompromis, ale nikdy to nebylo úplně ono. Sem tam samozřejmě mé oblíbené lodičky (třeba na svatbu, do divadla nebo tak...v ničem nejsem úplně ortodoxní :-D)  Pak mě doslova smetla vlna barefoot a to se začaly dít věci!

Na počátku byly dětské botičky, to jsem se pro myšlenku bosé přirozené chůze naprosto nadchla. Proč by se měla dětská nožka mačkat v těžkých tvrdých botách, když se jí mnohem lépe běhá v lehoučkých tenkých botičkách nebo bosky :) Boty pro Viktorku jsem nechala ušít na míru a jsem nadšená jako nikdy! Ale co já?

Budu teď naprosto upřímná. Vivo a jiné barefoot značky jsou pro mě boty vyplivnuté nějakým strojem kdesi v Číně, stejně jako Deichmann obuv, Adidas nebo kterákoliv jiná bota. Jen má trochu jiné parametry než ty ostatní, které stejně nějaký zaměstnanec továrny jen naťuká do výrobního stroje a dál se o to nestará. Chápu, že si někdo připlatí, aby měl Adidas (lidé prostě takoví jsou), je to kult a značka má obrovskou tradici. Nevím ale, proč bych měla platit několik tisíc za boty, které jsou prostě jen široké a mají tenkou podrážku. Zjednodušeně řečeno ;)

Proto jsem myšlenku BF u sebe zavrhla a chodila v tom, co mi bylo pohodlné a samozřejmě bosa když bylo fajn počasí :) Nad ušitím bot na míru i pro sebe jsem taky přemýšlela, ale žádný výrobce mě dostatečně nepřesvědčil...jsem asi vybíravá nebo co :-D Nakonec jsem to vzala do vlastních rukou a pustila se do šití vlastních mokasín, ale o tom až jindy...

Jednoho dne přišla známá Lucka a oznámila mi, že startuje výrobu BF sandálků. Paráda! A co je na tom snad nejvíc parádní je cena, krásných 320kč (žádné tisíce!) Pokud máte nožku menší, tak cena je ještě nižší :) Když vezmu v potaz materiál a práci, přeci jen se podrážka vyřezává na míru podle vaší nohy a není to žádná pásová výroba, tak jsem naprosto spojena :)

Sandálky byly za pár dní hotové a mě čekala velká výzva, naučit se chodit! :-D Jsem totiž královna všech šmajdalů a díky těmhle "botám" jsem se naučila konečně chodit přes patu na špičku a ne naopak nebo jakkoliv jinak :-D  Mé prsty mají v sandálech prostor a můžu si je uvázat na několik možných způsobů, jen nebýt líná je na tom internetu hledat :) Sandálky od Lucky mají navíc jako vychytávku i dírku mezi prsty, takže se z nich dají uvázat žabky nebo třeba tohle (nevím zatím jak to pojmenovat, ale je to ten nejpohodlnější úvaz, který jsem kdy vyzkoušela!)

Podrážka je opravdu tenká, jen s provázky to chce trochu cviku, aby se je člověk naučil zavázat správně. Ale nic hrozného, vázání dítěte do šátku byl teda větší kumšt :-D
V botách vydržím bez problémů celý den a navíc jak svaly mohou pracovat, tak mi není od nohou zima i když je venku chladno! Pro mě neuvěřitelná věc!

Dost už ale fotek mých nohou, nerada bych vás všechny odradila od čtení! :-D Každopádně tyhle botky jsou prostě věc, která rozhodně stojí za vyzkoušení a v tomto případě platí extra, že méně znamená někdy více ;)

Mějte fajn den!
Vaše P.

_________________________________________________________________________________
Barefoot od Lucky můžete omrknout ZDE
instagram: littleprincessvictoria
Facebook: Victoria & Me
YouTube: Victoria & Me
email: mylittleprincessvictoria@gmail.com

Žádné komentáře:

Okomentovat